|

Zachęcamy członków Klubu do opublikowania swoich wspomnień na tej stronie.
Artykuły można wpisać samodzielnie po zalogowaniu się lub przesyłać na adres Klubu: webmaster@jkmgryf.pl
|

Było tak. Przyjechaliśmy do Gdyni przy ładnej pogodzie w sobotę 10-go maja. Jacht został oddany przez poprzednią załogę kol. Leszka Markiewicza, który był z nią w Liepaji, bez usterek. Karol przekazał go mnie. Duże wrażenie zrobiło na mnie, że nie musiałem się uganiać za żarciem, po prostu przywieziono je z klubowego magazynu. Pani Ewa Kuśnierz listy napisała, zatankowałem ropy do pełna w stacji benzynowej, która jest teraz w basenie, bezkonfliktowa odprawa graniczna i o 21 pojechałem.
|
|
Czytaj dalej...
|
|

Na początku Bałtyk bezczelnie pluł nam w gębę. Jeszcze nigdy tak mozolnie nie orałem Bałtyku. Zasłyszane opowieści starych żeglarzy, że do Kilonii szli 9 dni - wyśmiewałem. Tymczasem... zajęło nam to w tym roku osiem dób z postojem w Ronne na Bornholmie po pęknięciu fałów.
|
|
Czytaj dalej...
|
|
X-te jubileuszowe spotkanie w Jastarni 8-9.06.2002 r.
Byłam na nim po raz pierwszy. Na miejsce dopłynęliśmy około godziny 14.30 w sobotę. Cumujących przy nabrzeżu jachtów było niewiele. Każdy z uczestników w swoim sprawdzonym gronie popijał piwko, konsumował jedzonko. Pierwsze wrażenie - ale nudno!
|
|
Czytaj dalej...
|

Moje drugie w życiu regaty. Brzmi nieźle. Pomyślałby ktoś, że ze mnie wielki żeglarz ... Sobota rano - wielkie przygotowania, mąż na nogach od 7.00. Wszyscy zmobilizowani, przyjaciel Olek - obudzony na czas, podczas rozmowy telefonicznej wciąga kanapki. Powieki mam ciężkie oj - bardzo, chce sie spać, ale widząc ogromne zaangażowanie Tomka (mój mąż) nie mam sumienia wykręcić się od uczestnictwa w regatach (zresztą wczoraj obiecałam mu, że się nie rozmyśle) a czegóż się nie robi dla miłości...
|
|
Czytaj dalej...
|
|

Kto nie czytał w młodzieńczym wieku opowieści o odkryciach na dalekiej Północy? Kto nie marzył o zobaczeniu tego, co odkrywali jej pierwsi badacze? Marzyłem i ja. Jak się później okazało, przy organizacji rejsu na Islandię, marzy nadal wiele osób.
|
|
Czytaj dalej...
|
|
|
|
|
|
|
Strona 7 z 8 |