Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

XXVI Regaty Samotników w 2016 roku Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 

 

ZAKOŃCZONE!

 

Zdjęcia z portalu Oficyna Morska

Druga seria zdjęć, z zakończenia regat


Regaty, ponieważ samotników, to z założenia niełatwe, zostały utrudnione przez pogodę. W sobotę wiało całkiem solidnie, na szczęście pogoda była dobra.

Ale zacznijmy od frekwencji. Tym razem zgłosiło się aż 18 jachtów, z czego aż 16 wystartowało w klasie ORC. Tym samym rywalizacja w tej klasie odbyła się w rekordowo dużym gronie. W klasie KWR wystartowały dwa jachty i walka między nimi także była zacięta. Warto zauważyć, że mimo ciężkiej pogody w sobotę i słabego wiatru w niedzielę, żaden jacht z żadnego wyścigu się nie wycofał.

Poziom regat wyraźnie rośnie i rywalizacja staje się coraz bardziej wyrównana, w coraz większym gronie. Regaty zostały włączone do cyklu Volvo Gdynia Sailing Days i odbywały się razem z wyścigami innych klas. Miało to ten skutek, że trasy krótkich wyścigów musiały być ustawione dość daleko od portu. W niedzielę okazało się to korzystne, bo dalej od brzegu był silniejszy wiatr.

Pierwszy wyścig, typowy krótki, odbył się na dystansie 4 mil. W silnym wietrze odbyła się zacięta walka, były błędy, które kosztowały dobre miejsce. Nie było za to spinakerów. Zaraz potem odbył się wyścig długi, prawie 21 mil. Trójkąt po Zatoce, potem jeszcze 8 mil na trasie GS-GD-GS. Tym razem wiatr trochę zelżał (no, momentami) i pojawiły się gdzieniegdzie spinakery.

W niedzielę, w słabym wietrze dla odmiany, odbył się planowany wyścig krótki, ale z jednym tylko okrążeniem trasy, za to trasy wydłużonej. To był dobry pomysł, odmiana i tak prawdopodobnie będzie w przyszłym roku.

Zapraszamy za rok

Sędziował Rafał Becker.

 

Wyniki regat:

Lista startowa

Wyścig 1 KWR

Wyścig 2 KWR

Wyścig 3 KWR

Generalnie KWR

Wyścig 1 ORC

Wyścig 2 ORC

Wyścig 3 ORC

Generalnie ORC

 

 

 

Translate this page